Grupa Azoty rozszerza ofertę o nową odsłonę RSM®, czyli popularnego roztworu saletrzano mocznikowego, jednak wzbogaconego o miedź, bor i molibden. Co ważne, jasnoniebieski kolor nowego produktu RSM® OPTIMA pozwoli rolnikom łatwo zidentyfikować kraj pochodzenia nawozu, ponieważ Grupa będzie jedynym producentem RSM® o takim zabarwieniu. To ważne działanie w kontekście importu nawozów, bardzo często o wątpliwej jakości – na rynku obserwowany jest bowiem proceder dodawania wody do nawozu, co powoduje, że taki produkt nie gwarantuje zakładanego stężenia.
Grupa Azoty zakończyła prace nad umowami w obszarze Agro na sezon 2024/2025. Łącznie Grupa zawarła 66 umów z autoryzowaną siecią dystrybucji na rynek krajowy. W przypadku rynku zagranicznego, istotna część sprzedaży opiera się o umowy krótkoterminowe, z kolei część współpracy realizowana jest w ramach umów ramowych.
Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A., Prezes Zarządu Grupy Azoty Puławy został wybrany przez Walne Zgromadzenie Fertilizers Europe, organizacji zrzeszającej największe europejskie firmy nawozowe, na stanowisko Wiceprezydenta na okres najbliższej kadencji, tj. lata 2024-2026.
Grupa Azoty opublikowała szacunkowe wolumeny produkcji za ostatni miesiąc, z których wynika, że sierpień jest trzecim, kolejnym miesiącem z rzędu ze zwiększającą się produkcją nawozów azotowych. W sierpniu spółki Grupy Kapitałowej wyprodukowały zgodnie z szacunkami 251 tys. ton nawozów azotowych - dla porównania w maju było to 140 tys. ton. W obszarze nawozów wieloskładnikowych w lipcu Grupa Azoty raportowała produkcję na poziomie 47 tys. ton, a sierpniowe szacunki to 54 tys. ton. Wzrost produkcji nawozów wynika ze zwiększającego się popytu, którego zmiana jest szczególnie widoczna na tle popytu obserwowanego w pierwszym półroczu 2023 r.
Grupa Azoty S.A. podpisała umowę z thyssenkrupp Uhde na wykonanie dokumentacji licencyjnej oraz dostawę aparatów i kluczowych urządzeń dla nowo budowanej instalacji stężonego roztworu Azotanu Amonu (tzw. Instalacji Neutralizacji) w Tarnowie. Realizacja projektu umożliwi poprawę efektywności produkcji, dzięki znacznemu obniżeniu energochłonności procesu wytwarzania nawozów oraz pozwoli na redukcję zużycia energii w procesie produkcyjnym o przeszło 250 000 GJ rocznie. To kolejny krok Grupy Azoty w kierunku wypełniania założeń Zielonego Ładu.
Grupa Azoty S.A. podpisała nową umowę handlową z COMPO EXPERT GmbH, na mocy której istotnie zwiększona zostaje oferta nawozów Grupy Azoty, które będą dystrybuowane przez COMPO EXPERT na rynkach zagranicznych, a w portfolio oferowanych produktów znajdą się wszystkie nawozy azotowe i wieloskładnikowe. Kontrakt został zawarty na czas nieokreślony, a harmonogram dystrybucji obejmuje okres od 1.10.2023 r. do 31.12.2024 r.