Katalizatory Efektem wieloletniego doświadczenia i badań laboratoryjnych Grupy Azoty jest oferta w zakresie katalizatorów stosowanych w procesie produkcji amoniaku, wodoru i gazu syntezowego.
Grupa Azoty S.A. oferuje:
Grupa Azoty S.A. swoim klientom gwarantuje bezpłatny serwis techniczny obejmujący profesjonalny nadzór nad wyładunkiem / załadunkiem katalizatorów, procesem redukcji katalizatorów i uruchomienie instalacji produkcyjnej. Zapewniają także pomoc techniczną w zakresie prognozowania pracy katalizatora przed jego dostarczeniem, optymalizacji pracy katalizatora, oceny pracy katalizatora w całym okresie eksploatacji oraz pomocy przy usuwaniu skutków zaburzeń w pracy katalizatora.
Nazwa handlowa: Katalizator żelazowy PS-3-INS,PS-3-INS-R
Nazwa chemiczna: Katalizator żelazowy
Klasyfikacja PKWiU: 20.59.56.0
Katalizatory PS-3-INS są katalizatorami stopowymi. Dostępne są dwa
typy katalizatora: w formie tlenkowej (PS-3-INS) lub preredukowanej
(PS-3-INS-R). Składnikami katalizatora są: K2O, Al2O3, MgO, CaO, SiO2,
i żelazo w formie tlenkowej lub metalicznej w zależności
od typu katalizatora. Aktywną formę katalizatora uzyskuje się
w procesie redukcji.
Główne cechy katalizatorów żelazowych to:
Proces syntezy amoniaku z wodoru i azotu.
Katalizator żelazowy pakowany jest do worków polietylenowych umieszczanych w metalowych bębnach o pojemności 60 litrów, które są szczelnie zamknięte dla zabezpieczenia przed wilgocią i zanieczyszczeniami. Po uzgodnieniu z odbiorcą dopuszcza się inny rodzaj opakowania pod warunkiem, że zabezpieczy ono produkt nie gorzej niż ww.
Katalizator żelazowy nie jest materiałem niebezpiecznym w rozumieniu przepisów ADR, RID, IMDG.
Katalizator żelazowy należy przechowywać w oryginalnych szczelnie zamkniętych opakowaniach producenta, w pomieszczeniach zabezpieczających przed wilgocią i zanieczyszczeniami, w temperaturze otoczenia. Beczki składować w maksymalnie dwóch warstwach.