W tym wydaniu:
Sprawdzona marka w nowej odsłonie
Grupa Azoty rozwija portfolio produktowe w zakresie saletry amonowej, która jest najczęściej stosowanym nawozem azotowym. W pierwszym etapie produkcja nawozu o zawartości azotu 33,5%, który do tej pory był flagowym produktem Grupy Azoty ZAK, rozpocznie się również w Grupie Azoty Puławy. Kolejny krok to zmiana nazwy produktu – dotychczasowy ZAKsan 33,5 będzie oferowany pod nazwą megAN 33,5. W okresie przejściowym obie marki, tj. ZAKsan i megAN, mogą funkcjonować równolegle.
Grupa Azoty podsumowuje loterię „Dbamy o polską ziemię”
VII edycja loterii „Dbamy o polską ziemię” odbywała się pod hasłem „Najlepsze dla najlepszych”. Udział w niej mógł wziąć każdy, kto od 1 lutego do 30 kwietnia dokonał jednorazowo zakupu nawozów z oferty Grupy Azoty za kwotę min. 1000 zł brutto. W tym roku nagroda główna, czyli ciągnik John Deere 5090M, trafiła do Pana Adama z województwa lubelskiego, który na zwycięskim dokumencie zakupił nawóz Pulan za kwotę prawie 2 tys. zł brutto. Zwycięzca dokonał szczęśliwego zakupu w punkcie TeamAgro w Zamościu, tj. u Autoryzowanego Dystrybutora Nawozów Grupy Azoty.
Jak prawidłowo nawozić pszenicę jesienią?
Prawidłowa agrotechnika pszenicy ozimej zaczyna się już na etapie planowania prac polowych i przygotowania roli pod zasiewy. Kluczowym elementem technologii uprawy jest odpowiednie przygotowanie gleby i dostarczenie roślinom składników żywieniowych w dawkach, które zabezpieczą przyszły plon. Nie zwlekajmy więc i już dziś zacznijmy przygotowania do siewu. Dawki nawozów mineralnych trzeba dostosować do wymagań roślin, zasobności gleby (warto wykonać analizę gleby) i dawek składników dostępnych z innych źródeł (np. resztek pożniwnych, nawozów naturalnych). Pszenica ozima ma wysokie wymagania pokarmowe.