Rozwiń menu
Wyszukaj
Grupa Kapitałowa Grupa Azoty
Wybierz spółkę
Nawozy azotowe

Azoplon Opti - roztwór saletry wapniowej 8,5N (17CaO) z borem

Grupa Azoty Chorzów

AZOPLON OPTI Roztwór saletry wapniowej 8,5N (17CaO) z borem to płynny nawóz przeznaczony do dokarmiania dolistnego drzew owocowych, roślin jagodowych, warzyw gruntowych oraz upraw pod osłonami, w szczególności gatunków wykazujących duże zapotrzebowanie na wapń i bor. Regularne dolistne nawożenie zapewnia roślinom stały dopływ wapnia i boru, co jest szczególnie istotne gdyż pierwiastki te słabo przemieszczają się z liści starszych do młodszych.

Zaleca się wykonywanie oprysków roztworem o odpowiednim stężeniu na zdrowe i suche rośliny. Nie należy stosować po deszczu oraz podczas upalnej pogody.

Zalety nawozuRozwiń
  • wykazuje wysoką skuteczność podczas osłabionego
  • przemieszczania się składników w roślinie, występującego
  • przy częściowym uszkodzeniu tkanek pni, konarów i pędów,
  • dokarmianie pozakorzeniowe zapewnia roślinom stały
  • dopływ wapnia i boru w okresie wegetacji i odpowiednie
  • odżywienie w krytycznych fazach wzrostu i rozwoju.
Składniki pokarmowe % (m/m)Rozwiń

Składniki pokarmowe:

g/l

% (m/m)

Azot całkowity (N)

125

8,5

Azot azotanowy (N-NO3)

125

8,5

Tlenek wapnia (CaO)

250

17

Bor (B)

0,74

0,05

OpakowaniaRozwiń
  • Kanister 5 l, 20 l
  • IBC 1000 l (na zamówienie klienta)
BadaniaRozwiń

Badania wykonane przez Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu potwierdzają możliwość mieszania AZOPLON OPTI Saletra wapniowa 8,5N z borem ze Środkami Ochrony Roślin (ŚOR).

Wypowiedź ekspertaRozwiń

Olbrzymim atutem nawozu AZOPLON OPTI Roztwór saletry wapniowej 8,5N (17CaO) z borem jest właściwie dobrana proporcja między wapniem a borem, który wpływa na lepsze wykorzystanie zawartych w nawozie makroskładników. Dzięki jednoczesnej aplikacji azotu, wapnia i boru możliwe jest prawidłowe odżywienie roślin o wyższych wymaganiach pokarmowych w stosunku do tych pierwiastków, zwłaszcza w krytycznych fazach ich wzrostu i rozwoju, co dodatnio przekłada się na uzyskane plony. Intensywniejsze dokarmianie pozakorzeniowe tym nawozem zaleca się w przypadku wystąpienia w początkowym okresie wzrostu roślin trudnych warunków do pobierania wapnia, niskiego plonowania, a także przy wystąpieniu w okresie letnim wysokiej temperatury powietrza i małych opadów oraz przyzałożeniu długiego przechowywana owoców.

Kategorie
Zastosowania
Pełna oferta
Polimery biodegradowalne
zboża ozime
Wyszukiwarka